Szkolenia z data storytellingu, analizy danych, wykorzystania liczb i danych w komunikacji, edukacji ekonomicznej i walki
z fake newsami

Od kilku lat prowadzę projekt ciekaweliczby.pl i za pomocą liczb oraz danych staram się w prosty sposób tłumaczyć różne zjawiska społeczno-ekonomiczne. Pokazuję, jak wielką moc mają liczby i jak można je umiejętnie wykorzystać do objaśniania otaczającej nas rzeczywistości, komunikowania ważnych tematów, odkłamywania fake newsów czy wykształcenia w sobie umiejętności krytycznego myślenia, zadawania pytań i wyciągania obiektywnych wniosków na podstawie danych.

TEMATYKA SZKOLEŃ, KTÓRE PROWADZĘ:

  • Data storytelling, analiza danych oraz wykorzystanie liczb i danych w komunikacji

  • Walka z fake newsami (w tym: jak manipuluje się danymi i faktami w przestrzeni publicznej, jak umiejętnie interpretować dane liczbowe, jak wyciągać wnioski, jak wykształcić w sobie nawyk krytycznego myślenia)

  • Edukacja ekonomiczna (w tym: oszczędzanie, zarządzanie budżetem domowym)

  • Tematy ekonomiczno-społeczne, które można ciekawie przedstawić z wykorzystaniem liczb i danych


DLA KOGO: 

Szkolenia przeznaczone są dla pracowników mediów, agencji PR, firm i korporacji, samorządów, instytucji i organizacji, czyli tych wszystkich, którzy mają do czynienia z dużą ilością danych i chcieliby te dane tak prezentować i komunikować, aby ich odbiorcy z łatwością je interpretowali, wyciągali właściwe wniosku i podejmowali dobre decyzje.

Wszystkie szkolenia oparte są na obrazowych przykładach, dopasowanych do profilu uczestników.

Przykładowe szkolenia / warsztaty

CAMPUS POLSKA, 31.08.2021

Warsztat „Liczby i dane – jak skutecznie je interpretować, by nie dać się oszukać?”

Kongres Public Relations i Komunikacji, 14-15.10.2020

„Liczby i dane – jak je interpretować, przedstawiać i komunikować, by uatrakcyjnić strategię komunikacji i działania PR?”

Ekonomiczny Uniwersytet Dzięcięcy SGH, 04.12.2018

„Psychologia finansowa. Kształtowanie racjonalnych postaw wobec pieniądza”

Szkolenie „Data storytelling – jak skutecznie wykorzystywać liczby i dane w komunikacji” odbyło się online 21 września (środa) w godz. 10:00 – 12:00, w ramach Akademii Lewiatana

„Jak zadbać o swoje finanse i jak oszczędzać” – warsztat dla uczestników Akademii Liderów w Nowym Sączu, lipiec 2022″

Data storytelling – jak skutecznie interpretować i komunikować liczby oraz dane” – szkolenie dla pracowników Hub Food and Agro BNP Paribas, kwiecień 2022

„Liczby i dane – jak skutecznie je interpretować i komunikować? – szkolenie dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, marzec 2022

Po co nam wiedza ekonomiczna? Dlaczego warto zadbać o swoje finanse? Jak zacząć oszczędzać pieniądze? – szkolenie dla pracowników Grupy Publicis, luty 2022

„Liczby, dane i sondaże – jak skutecznie je interpretować i komunikować” – szkolenie dla pracowników agencji OneMulti, luty 2020

„Jak obronić się przed manipulacją (internet i telewizja)” – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy SGH (27 marca 2018 r.)

„Fake news – czy naprawdę rządzi naszym życiem? Perspektywa ucznia i nauczyciela” – II Konwent Cyberbezpieczni.pl (9 listopada 2017 r.)

„Ciekawe liczby – jak interpretować liczby i dane by nie dać się oszukać? Jak za pomocą liczb nagłaśniać ważne tematy społeczne?” – Szkolenie dla przedstawicieli Ośrodków Działaj Lokalnie i Lokalnych Partnerstw PAFW (11 lutego 2020 r.)

Współpracowałam m.in. z:

Doradztwo przy realizacji strategii komunikacyjnej
z wykorzystaniem liczb i danych / doradztwo przy realizacji badań sondażowych

Komunikacja to podstawa. Komunikacja z obywatelami, mieszkańcami danego miasta/regionu, interesariuszami, klientami, pracownikami itd. Same słowa nie wystarczą. Czasami jedna, dobrze dobrana liczba, mówi więcej niż tysiąc słów.

Pomogę w wybraniu odpowiednich danych i liczb, które w obrazowy sposób przedstawią dany temat, doradzę, w jaki sposób te liczby komunikować, by łatwiej trafiły do odbiorców.

Od kilku lat rozwijam projekt ciekaweliczby.pl, w ramach którego właśnie za pomocą liczb objaśniam otaczającą nas rzeczywistość, komunikuję ważne tematy społeczno-ekonomiczne i odkłamuję fake newsy.

Doradzam również firmom i instytucjom przy planowaniu i realizacji badań sondażowych, które zamierzają zlecić. Pomogę określić zakres badania oraz opracuję szczegółowe pytania, które wydobędą istotę problemu, naświetlą sprawy nieoczywiste lub właśnie te oczywiste, które warto podkreślać w komunikacji z odbiorcami. Na koniec pomogę zanalizować wnioski
i wybrać najciekawsze wyniki liczbowe do komunikacji.

Posty z liczbami

Publikacja ciekawych liczb z raportów społeczno-gospodarczych na stronie ciekaweliczby.pl oraz na moich profilach w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Linkedin).

Jeśli Twoja firma/organizacja opublikowała ciekawy raport lub analizę dotyczącą kwestii społeczno-gospodarczych, mogę opublikować najważniejszą liczbę z takiej publikacji na mojej stronie ciekaweliczby.pl oraz w moich kanałach w mediach społecznościowych. Jedna ciekawa liczba może zachęcić do zapoznania się z całym raportem lub analizą.

Dzięki publikacji w moich kanałach dotrzesz do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych jakościowymi danymi oraz tematyką społeczno-gospodarczą.

Post z liczbą oraz przelinkowanie do zewnętrznej strony, na której znajduje się cały materiał, zostanie umieszczony na stronie głównej ciekaweliczby.pl jako „Liczby i badania zewnętrzne”, a w moich kanałach w mediach społecznościowych będzie oznaczony jako #współpraca.

Kliknij na znaczek, aby przejść na moje profile w mediach społecznościowych.

20 tys.użytkowników i 30 tys. odsłon strony CIEKAWELICZBY.pl 
miesięcznie
38,8 tys.
obserwujących na Twitterze
6,3 tys.
OBSERWUJĄCYCH na Facebooku
4 tys.
obserwujących na Linkedin

Użytkownicy strony ciekaweliczby.pl 

Wybrane wystąpienia w mediach

Fakty po Faktach, TVN24, 01.05.2023
Express Biedrzyckiej, Super Express, 03.04.2023
Debata Dnia, Polsat News, 27.03.2023
Fakty po Faktach, TVN24, 16.07.2022
Debata Dnia, Polsat News, 01.07.2022
Onet Rano, 13.06.2022
Hallo Haller, 02.02.2022
Fakty po Faktach, TVN24, 15.12.2021
Klub Swobodnej Myśli, 06.12.2021
Fakty po Faktach, TVN24, 25.12.2021
Udział w debacie Forbes Women, 17.12.2021
Gość Radia ZET, 16.12.2021
Wywiad ze mną w Business Insider, 02.12.2021
TVN24 Biznes i Świat, 01.12.2021
TVN24, 21.11.2021
Wywiad ze mną w NaTemat, 18.11.2021
Czarno na Białym „Imperium funduszy”, TVN24, 31.10.2021
Instytut Obywatelski, 12.10.2021
Udział w debacie „Jaka Polska, jaki ład?” Senat RP, 16.07.2021
Udział w debacie NIK „Przejrzyste finanse publiczne jako fundament odbudowy gospodarki po pandemii”, 08.07.2021
Tak Jest, TVN24, 07.07.2021