Szkolenia z data storytellingu, analizy danych, wykorzystania liczb i danych w komunikacji, edukacji ekonomicznej i walki
z fake newsami

Od kilku lat prowadzę projekt ciekaweliczby.pl i za pomocą liczb oraz danych staram się w prosty sposób tłumaczyć różne zjawiska społeczno-ekonomiczne. Pokazuję, jak wielką moc mają liczby i jak można je umiejętnie wykorzystać do objaśniania otaczającej nas rzeczywistości, komunikowania ważnych tematów, odkłamywania fake newsów czy wykształcenia w sobie umiejętności krytycznego myślenia, zadawania pytań i wyciągania obiektywnych wniosków na podstawie danych.

TEMATYKA SZKOLEŃ, KTÓRE PROWADZĘ:

  • Data storytelling, analiza danych oraz wykorzystanie liczb i danych w komunikacji

  • Walka z fake newsami (w tym: jak manipuluje się danymi i faktami w przestrzeni publicznej, jak umiejętnie interpretować dane liczbowe, jak wyciągać wnioski, jak wykształcić w sobie nawyk krytycznego myślenia)

  • Edukacja ekonomiczna (w tym: oszczędzanie, zarządzanie budżetem domowym)

  • Tematy ekonomiczno-społeczne, które można ciekawie przedstawić z wykorzystaniem liczb i danych


DLA KOGO: 

Szkolenia przeznaczone są dla pracowników mediów, agencji PR, firm i korporacji, samorządów, instytucji i organizacji, czyli tych wszystkich, którzy mają do czynienia z dużą ilością informacji i chcą lepiej wykorzystywać liczby i dane w swojej pracy.

Wszystkie szkolenia oparte są na obrazowych przykładach, dopasowanych do profilu uczestników.Przykładowe szkolenia / warsztaty

CAMPUS POLSKA, 31.08.2021

Warsztat „Liczby i dane – jak skutecznie je interpretować, by nie dać się oszukać?”

Kongres Public Relations i Komunikacji, 14-15.10.2020

„Liczby i dane – jak je interpretować, przedstawiać i komunikować, by uatrakcyjnić strategię komunikacji i działania PR?”

Ekonomiczny Uniwersytet Dzięcięcy SGH, 04.12.2018

„Psychologia finansowa. Kształtowanie racjonalnych postaw wobec pieniądza”

Szkolenie „Data storytelling – jak skutecznie wykorzystywać liczby i dane w komunikacji” odbyło się online 21 września (środa) w godz. 10:00 – 12:00, w ramach Akademii Lewiatana

„Jak zadbać o swoje finanse i jak oszczędzać” – warsztat dla uczestników Akademii Liderów w Nowym Sączu, lipiec 2022″

Data storytelling – jak skutecznie interpretować i komunikować liczby oraz dane” – szkolenie dla pracowników Hub Food and Agro BNP Paribas, kwiecień 2022

„Liczby i dane – jak skutecznie je interpretować i komunikować? – szkolenie dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, marzec 2022

Po co nam wiedza ekonomiczna? Dlaczego warto zadbać o swoje finanse? Jak zacząć oszczędzać pieniądze? – szkolenie dla pracowników Grupy Publicis, luty 2022

„Liczby, dane i sondaże – jak skutecznie je interpretować i komunikować” – szkolenie dla pracowników agencji OneMulti, luty 2020

„Jak obronić się przed manipulacją (internet i telewizja)” – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy SGH (27 marca 2018 r.)

„Fake news – czy naprawdę rządzi naszym życiem? Perspektywa ucznia i nauczyciela” – II Konwent Cyberbezpieczni.pl (9 listopada 2017 r.)

„Ciekawe liczby – jak interpretować liczby i dane by nie dać się oszukać? Jak za pomocą liczb nagłaśniać ważne tematy społeczne?” – Szkolenie dla przedstawicieli Ośrodków Działaj Lokalnie i Lokalnych Partnerstw PAFW (11 lutego 2020 r.)

Współpracowałam m.in. z:

Doradztwo przy realizacji strategii komunikacyjnej
z wykorzystaniem liczb i danych / doradztwo przy realizacji badań sondażowych

Komunikacja to podstawa. Komunikacja z obywatelami, mieszkańcami danego miasta/regionu, interesariuszami, klientami, pracownikami itd. Same słowa nie wystarczą. Czasami jedna, dobrze dobrana liczba, mówi więcej niż tysiąc słów.

Pomogę w wybraniu odpowiednich danych i liczb, które w obrazowy sposób przedstawią dany temat, doradzę, w jaki sposób te liczby komunikować, by łatwiej trafiły do odbiorców.

Od kilku lat rozwijam projekt ciekaweliczby.pl, w ramach którego właśnie za pomocą liczb objaśniam otaczającą nas rzeczywistość, komunikuję ważne tematy społeczno-ekonomiczne i odkłamuję fake newsy.

Doradzam również firmom i instytucjom przy planowaniu i realizacji badań sondażowych, które zamierzają zlecić. Pomogę określić zakres badania oraz opracuję szczegółowe pytania, które wydobędą istotę problemu, naświetlą sprawy nieoczywiste lub właśnie te oczywiste, które warto podkreślać w komunikacji z odbiorcami. Na koniec pomogę zanalizować wnioski
i wybrać najciekawsze wyniki liczbowe do komunikacji.

Posty z liczbami

Publikacja ciekawych liczb z raportów społeczno-gospodarczych na stronie ciekaweliczby.pl oraz na moich profilach w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Linkedin).

Jeśli Twoja firma/organizacja opublikowała ciekawy raport lub analizę dotyczącą kwestii społeczno-gospodarczych, mogę opublikować najważniejszą liczbę z takiej publikacji na mojej stronie ciekaweliczby.pl oraz w moich kanałach w mediach społecznościowych. Jedna ciekawa liczba może zachęcić do zapoznania się z całym raportem lub analizą.

Dzięki publikacji w moich kanałach dotrzesz do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych jakościowymi danymi oraz tematyką społeczno-gospodarczą.

Post z liczbą oraz przelinkowanie do zewnętrznej strony, na której znajduje się cały materiał, zostanie umieszczony na stronie głównej ciekaweliczby.pl jako „Liczby i badania zewnętrzne”, a w moich kanałach w mediach społecznościowych będzie oznaczony jako #współpraca.

Kliknij na znaczek, aby przejść na moje profile w mediach społecznościowych.

21 tys.użytkowników i 34 tys. odsłon strony CIEKAWELICZBY.pl 
miesięcznie
35 tys.
obserwujących na Twitterze
5,5 tys.
OBSERWUJĄCYCH na Facebooku
2,3 tys.
obserwujących na Linkedin

Użytkownicy strony ciekaweliczby.pl 

Wybrane wystąpienia w mediach

Fakty po Faktach, TVN24, 16.07.2022
Debata Dnia, Polsat News, 01.07.2022
Onet Rano, 13.06.2022
Fakty po Faktach, TVN24, 25.12.2021
Udział w debacie Forbes Women, 17.12.2021
Gość Radia ZET, 16.12.2021
Fakty po Faktach, TVN24, 15.12.2021
Udział w debacie „Religijność Polaków w 2021. Czy czeka nas sekularyzacja?”, 08.12.2021
Klub Swobodnej Myśli, 06.12.2021
Wywiad ze mną w Business Insider, 02.12.2021
TVN24 Biznes i Świat, 01.12.2021
TVN24, 21.11.2021
Wywiad ze mną w NaTemat, 18.11.2021
Czarno na Białym „Imperium funduszy”, TVN24, 31.10.2021
Instytut Obywatelski, 12.10.2021
Udział w debacie „Jaka Polska, jaki ład?” Senat RP, 16.07.2021
Udział w debacie NIK „Przejrzyste finanse publiczne jako fundament odbudowy gospodarki po pandemii”, 08.07.2021
Tak Jest, TVN24, 07.07.2021