Jestem ekonomistką, zwolenniczką edukacji ekonomicznej i obywatelskiej od najmłodszych lat.

Od kilku lat rozwijam projekt ciekaweliczby.pl i za pomocą liczb staram się w prosty sposób tłumaczyć różne zjawiska społeczno-ekonomiczne. Pokazuję, jak wielką moc mają liczby i dane oraz jak za ich pomocą można objaśniać otaczającą nas rzeczywistość, komunikować ważne tematy czy odkłamywać fake newsy.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie pracy w think-tankach, mediach oraz biznesie.

Ukończyłam Szkołę Główną Handlową w Warszawie, broniąc pracę magisterską u prof. Leszka Balcerowicza. 
Podczas studiów byłam stypendystką programu Erasmus na paryskiej Sorbonie (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne). 
Jestem absolwentką studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa na Politechnice Warszawskiej oraz Praktycznej Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS.

Byłam w grupie osób, które stworzyły i rozwijały Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju – FORzałożoną przez prof. Leszka Balcerowicza.

Jako pomysłodawczyni koordynowałam jeden z głównych projektów FOR: edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży z wykorzystaniem komiksów.

Koordynowałam uruchomienie w centrum Warszawy „ Licznika Długu Publicznego” i odpowiadałam za jego promocję oraz akcje edukacyjne w tym zakresie.

Mam doświadczenie w prowadzeniu kampanii społecznych. Koordynowałam m.in. ogólnopolską kampanię profrekwencyjną „Pępek Europy”, realizowaną przez szeroką koalicję organizacji pozarządowych, której celem było zwiększenie frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku.

Byłam również w grupie osób, które koordynowały pierwszą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.

Pracując w FOR oraz w ośrodku dialogu i analiz THINKTANK, inicjowałam i koordynowałam liczne projekty dialogu społecznego, CSR-owe (w tym „Rok Odpowiedzialności”), a także debaty i konferencje z udziałem ekspertów, przedstawicieli władz, mediów i biznesu, jak np. „10-15-25 lat Polskiej Transformacji” czy BUKOVINA-THINKTANK-RE-LAB, a w jego ramach: „RE-DEFINICJE: Portret pokolenia wielkiej zmiany”, „RE-WIZJE: Jaka będzie Polska za 10 lat”, „RE-START: Wyzwania dla nowego rządu”.

Doświadczenie w biznesie zdobyłam rozwijając od podstaw francuską firmę w Polsce, w tym m.in. otwierając sklep wielkopowierzchniowy. Pracując we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej pomagałam francuskim firmom rozwinąć biznes w Polsce, a polskim wejść na rynek francuski.

Pracując w mediach – w agencji informacyjnej Newseria – doradzałam firmom i organizacjom w zakresie strategii komunikacyjnych.

Przez ponad 3 lata pracowałam jako starszy analityk w centrum analitycznym SpotData (Bonnier Business Polska), gdzie, współpracując z Ignacym Morawskim, przygotowywałam raporty gospodarcze i branżowe oraz odpowiadałam za przeprowadzanie wywiadów oraz badań rynku i opinii społecznej.

Przykładowe raporty, które współtworzyłam:

·     100 Most Important Trends in CEE Economies

·     E-commerce w Polsce: strategie rozwoju firm

·     Czas na marże. Jak polscy producenci żywności mogą przejść od ekspansji wolumenowej do zwiększania efektywności

·     Przyszłość sektora finansowego. Ewolucje i Rewolucje

·     Po migracji do sieci. Człowiek w cyfrowym świecie

·      Rewolucja opakowań. Polscy producenci wobec zmian regulacji i preferencji konsumentów

·      POKOLENIE Z w finansach i na rynku pracy. Jak pokolenia Z, X i Y różnią się w świetle danych i badań

·     Megatrendy zmieniające przemysł. Polskie firmy produkcyjne na tle globalnych megatrendów przemysłowych

·     Cyfryzacja to więcej niż technologia

Prowadzę również społeczny projekt profrekwencyjny MaratonWyborczy.pl

Na stronie projektu w jednym miejscu zbierane są i publikowane polskie i zagraniczne spoty wideo, memy, obrazki satyryczne i komiksy, które są ogólnodostępne w Internecie i mediach społecznościowych. Ich celem jest zachęcanie do pójścia na wybory, bez wskazywania, na kogo głosować.

Zostałam nominowana w kategorii „Twórca / Twórczyni Internetowa Roku” w ramach plebiscytu Bestsellery Empiku 2023. Gala odbyła się
13 lutego 2024 r.  Czytaj więcej…

Podczas Uroczystej sesja Rady Miasta Warszawa, która odbyła się 31 lipca 2023 r. otrzymałam nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

W 2022 r. znalazłam się w gronie dziesięciu najchętniej słuchanych ekonomistów przez polski biznes. Jako jedyna kobieta w tym gronie. Ranking „Kogo słucha polski biznes” został przygotowany przez ośrodek THINKTANK i Instytut Monitorowania Medów. Czytaj więcej…

W 2021 r. znalazłam się na 13. miejscu na 50 w „Rankingu influencerów finansowych” w mediach społecznościowych. Ranking został przygotowany przez Martis Consulting. Czytaj więcej…


Przykładowe projekty, które realizowałam

Licznik Długu Publicznego
Komiksy Ekonomiczne
Ogólnopolska kampania profrekweencyjna „Pępek Europy” – wybory w 2009 r. 
BUKOVINA-THINKTANK-RE-LAB
Rok Odpowiedzialności
Raport “100 Most Important Trends in CEE Economies”